To nie jest blog - to jest pocięta na kawałki książka Bocheńskiego, ściągnięta z polonica.net. Uznałem, że zasługuje na lepszy los. Wstawiłem odnośniki (tekst aż się o to prosił!), poprawiłem większość literówek. Właścicielowi praw autorskich z radością przekażę efekt mojej pracy (około 100 plików w HTML, ponad 700 odnośników).

Jak łatwo zgadnąć Blogger słabo się nadaje do publikowania dużej liczby powiązanych odnośnikami tekstów, jednak spotkały mnie tylko dwie przykrości. Pierwsza drobna - można publikować do 50 notek na dobę, przy każdej następnej przechodzimy weryfikację przy użyciu CAPTCHA (warto więc odczekać 24h). Druga przykrość większa, otóż jeśli zapiszemy notkę pod nazwą notka.html, a potem ją usuniemy i chcemy zapisać ponownie, to Blogger zrobi z niej np. notka_27.html, dopisując dzień do nazwy. Aha, nowe notki najszybciej tworzyć przy użyciu maila, nazwy plików tworzone są wtedy z tytułów notek.

Kontakt ze mną wyłącznie przez tego bloga na S24.

INNE:
Sto zabobonów w formacie Worda (ZIP 676 KB, dużo błędów po OCR) TU i TU - wygląda na matkę tego, co na polonica.net
Zdaje się ten sam OCR książki w postaci jednego pliku HTML z linkami wewnętrznymi do haseł, część błędów poprawiona (ca 370K) na biblio.ojczyzna.pl
Сто суеверий: Краткий философский словарь предрассудков. (w formacie Worda, ZIP 828 KB)

Brak komentarzy: